Výrobu kovových pružin používa se odlišný materiálů

Všechny stroje, které použivame každého dne skládají se z spousta součástí. Každa z týchto dilů je velmi významna a plní svou funkce. Jasně všechny dily musejí být skutečné, aby celý stroj dobře fungoval a nám sloužil.

Pružiny ve strojích

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Při nabídce pera měli bychom obvykle spočitat průměr jejího drátu, počet činných závitů a její volnou rozvleklost. Z toho důvodu potřebujete zvolit zatěžující sílu, průměr pera a její materiál.

Kovové pružiny se produkuje tvarovaním za tepla nebo za studena. Forma výroby závisí na typě pera, požadovaných atributech a velikostech užitého materiálu. Pro výrobu kovových pružin používa se pár surovin. Nejčastějí je to korozivzdorná ocel nebo slitina měď. Šroubovité tažné pružiny jsou vyráběny z drátů a tyčí kruhového průřezu s konstantním průměrem. Pružina obvykle navíjená zastudena, pozdějí muže být dále tepelně obrobená.

Výroba per v dnešní době (zde) většinou je samočinná. V speciálných fabrikách, které výrabejí jen pera je pár robotů, které konají celou prací. Jasně lidé musejí revizovat činnost mašiny a je to nutné pro jejích dobré pracovaní. Avšak automatizace urychlila a usnadnila produkce per.

kov

Źródło: www.morguefile.com

Při prosazování za studena je polotovar při pokojové temperatuře vložen do průtlačnice a je – pomůckou, která je nazývaná průtlačníkem – vytlačován naproti jeho pohnutí. Je to možne z toho důvodu, že většina metalů se dá tvarovat. Jsou také hliníkové slitiny, které není možno tvářet za pokojové teploty. V tímto případě je potřeba materiál ohřát na určitou teplotu. Ohřevem se zvětšuje tvařitelnost metalu a dochází k zmenšení normalního vzdoru.

Každá pružina měla by mít pár kontrolí. Jde tady o kvalitu materiálu a hodnotu výrobků. Mohli bychom tady vydělit tří etapy, první je vstupní kontrola, potom kontrola v postupě samotné výroby a na koncí kontrola výstupní. Důraz je kladen na velikosti a pevnost materiálu.

V pružinarnách můžete nabýt nejznamější typy a velikosti pružin, tehdy jde o řadovou produkce. Možne je také objednání meně známých typů, pišeme tady o výrobě kusové. Pera je možne produkovat na několik způsobů, všechno zavísí na tím jakou pružinu potřebujeme. Před nabýtim pera důkladně zkontrolujte jaký druh pružiny potřebujete. Pokud nejste jistý můžete poprosit o pomoc kutila nebo mechanika.