Jakou metodou se produkuje pružiny?

Pružiny najdete ve většině mašín. Obvykle pružiny jsou nevelké díly, které mají obrovský vliv na fungování strojů. Jejích funkce je opravdu nezvykle významná.Bohuželmalokdo se to uvědomuje. Proces produkci per není prostý. Nejpodstatnější na startě je navijení a tvarovaní pružiny. Druhá velice podstatná věc, kterou se děla s perama je tepelní úpravení, jenž cílem je tepelní stabilizace. Většinou tato část vyroby per je mechanická. Následní etapa je víc komplikovaná.

výroba pružin

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com

Jde o povrchnovou mechanickou úpravu a můžeme ji rozčlenit na tří menší fáze. První je kuličkovaní, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Díky speciálním strojům celý postup je dělaný mechanický. Poslední velice důležitá etápa. Je to povrchová antikorozní úprava a značení. Aplikovaný je tehdy lak a vosk. Uživáné některými producenty je rovněž černění a cínování. Způsob produkcí závísí určitě na tím, co chceme dostat. Možné jsou rovněž jíne činností během produkcí per. Jde na příklád o odmagnetování pružin nebo o jejích odjehlování a leštění. Zájimavé jsou též speciální testy, které dělají někteří vyrobcy. Jde tady o zkontrolovaní kvality. Je to nejlepší garance dobrého výrobku. Určitě jde o jakost suroviny a kvalitu celého produktu. Výroba pružin použivá obvykle kovu. Existují dvě metody tvaření. První metoda probíhá za tepla a druhá metoda probíhá za studena. Samozřejmě forma produkcí zavísí tím jaké vysledky očekávame. Obvykle se použivá korozivzdornou ocel nebo slitina měď. Materiál má vliv na atributy pera. Velice pozoruhodné jsou speciální místa, ve kterých výrabi se jenom pera – viz: výroba průmyslových pružin.

kovová pružina

Źródło: vanel.com

Perarny nejsou velice popularní. Jsou hodně specialistickými tovarnama, které najdete je ve všech větších městech. Už jenom občas můžete se setkat s pružinarnami, ve kterých produkce je ručná. Taková produkce je garanci nejlepší kvality výrobku. Myslíme, že dobrým nápadem je kupovaní per přímo od producentů. Je to především levnější, kvapnější. Kromě toho budete máte jístotu, výrobekprodukt, který koupite bude nejlepší kvality. Nakupování přímo u výrobců je nezbytné v případě, kdy máte náročné požadavky. Taková zakázka bude samozřejmě drážší, ale přestože radime Vám nakupovaní přímo v pružinarnách. Více informací o různých typů pružin si můžete přečíst na: .