Jak honem získat krásný vzhled nového bytu

Mít hezký a výjimečný pokoj nemusí znamenát travení mnoha času na volbě zařízení a dekorací. Teď už kratce po podstátní obnově zdí každý může vlastnit kouzelnou výzdobu, po které stáčí pouze vybrat hezký nábytek a jiné vybavení. Soudobé dekorace umožňují honem a snadně získat na stěnách hezké, ve velkém rozměru a velice odolné fotky.

Fototapety je druh tapet, jež – díky použití docela kvalitního, moderního tisku – tvoří spojitý celek ve tvaru jakési grafiky. Na fototapetě se může nacházet skoro všechno, co si zvolí klient – například zajímavé fotografie krajin, makrofotografie přírody buď nějaké oblíbené motivy. Díky tomu objednavatel může pevně vyzdobit pokoj hezkou, obrovskou a trvalou proti vlhkosti fotkou, bez žádného rámečku nebo rozdílu v textuře. Můžou zároveň krýt celou stěnu nějakém vzorem buď dávat diskrétní, malý vzorek jedině na žádanou část stěny. Rozhodnutí záleží přede vším na ploše interiéru, jej druhu a vkusu klienta.

fototapety

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Během volby vzoru a barev nejlépe pamatovat, že současně velice populární jsou tapety, jež ukázují rozmanité textury, tř. jabloňového dřeva, cihelní zdi, dřevní kůry anebo písku. Je to dekorativní, a zároveň velmi nápaditý způsob , díky kterému prostor může vypadát nádherně a elegantně. Celou řádu příkladů kompletních aranžmá interiéru s fototapetámi můžete najít na webových stránkach – je to velmi dobrý nápad, pokud zákazník si přeje se podívat, jak fototapety na zeď vypadajou v praxi.

Kromě ohromné svobody vzoru, novodobou tapety umožňují i samostátné nalepení na stěnu. Vidět fototapet. Jsou to tzv. samolepící tapety, které rovněž můžou vlastnit tvar velkoplošné fotky, a zezadu mají vrstvu tapetového lepidla. Tyto tapety dobré patří k dekoracím druhu „udělej si sám“, co určitě vždycky umožńuje větší samostátnost během obnovy bytu nebo jiného interiéru. Ovlivňuje to také cenu obnovy interiéru – možnost ušetření ni je větší, protože nejsou nutné dodateční služby. Pokud dekorování zdí probíhá úspěšně a v nejlepším pořádku, účinky jsou opravdu baječné – rozhodně to plátí, závěřit možnostem nejvýznámějších, doporučovaných dekorativních doplňků.